Filmy Seriale Dla dzieci Aktorzy Pomoc Kontakt Premium Dodaj link
Diabelskie nasienie / Devil's Due (2014) Notorious (2009) Napisy PL, Lektor PL Nigdy więcej / Enough (2002) Lektor PL Droga w przeszłość / Rewind (2013) Lektor PL Tajemnica Arki Noego / Visus-Expedition Arche Noah (2011) Lektor PL Miłość bez Końca / Endless Love (2014)
Wyszukiwarka

Krwawy diament / Blood Diamond (2006) Napisy PL, Lektor PL

Krwawy diament / Blood Diamond
Gatunek: Dramat
Typ: napisy / lektor
Ulubione: 4
Oceń film:
Aktualizacja: 27.01.2014
Polub nas
na Facebooku!
Tłem akcji jest wojna domowa i chaos panujący w Sierra Leone w latach 90. XX wieku. Blood Diamond to historia przemytnika z RPA Danny'ego Archera i Solomona Vandy'ego, rybaka z ludu Mende. Chociaż obydwaj mężczyźni pochodzą z Afryki, ich życiorysy były dotychczas zupełnie ze sobą niezwiązane - aż do chwili, gdy wspólnie postanowili wyruszyć na poszukiwanie rzadkiego różowego diamentu, który mógłby zmienić życie każdego z nich. Odsiadując wyrok za przemyt, Archer dowiaduje się, że Solomon - który został odebrany rodzinie i zmuszony do pracy na polach diamentowych - znalazł i ukrył niezwykły kamień. Z pomocą Maddy Bowen, amerykańskiej dziennikarki, której idealistyczne przekonania stają się coraz mniej radykalne w miarę pogłębiania się romansu z Archerem, obydwaj bohaterowie ruszają na wyprawę przez tereny ogarnięte rebelią. To podróż, która może uratować rodzinę Solomona, a Archerowi dać drugą szansę, na którą, jak mu się zdawało, nie mógł już liczyć.
Użytkownicy oglądali też:
Więzy Krwi / Blood Ties (2013) Napisy PL Krew i wino / Blood and Wine (1996) Lektor PL Krwawy odwet / Sacrifice (2011) Lektor PL Dziewczyna jak diament / Diamond Girl (1998) Lektor PL
Opinie widzów
Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany
  • KINO z górnej półki. POLECAM.
    dampad
    1293
    7 dni temu
 
Scenariusz i reżyseria
Obsada